Kamera parafialna online

d

Tak niech Kościół Twój aż po najdalsze krańce ziemi
Zbierze się w jednym królestwie Twoim,
Bo Twoja jest chwała i moc przez Jezusa Chrystusa na wieki!

Didache

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019 r.

1. Miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, zaś w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek i czwartek modlitwie przewodniczyć będą dzieci; we wtorek i piątek – młodzież; w środę, sobotę i niedzielę – dorośli. Dzisiaj także 13 dzień miesiąca – różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej, a po nim procesja zakończona Apelem Jasnogórskim. Proszę przynieść ze sobą świece.

2. Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie formacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych odbędzie się 18 października (piątek) po wieczornej Mszy Świętej.

3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ojca z zakonu O.O. Kapucynów posługującego na Ukrainie. Głosi homilie, a po Mszach św. zbiera ofiary na potrzeby swojej misji.

4. Dzisiaj obchodzimy kolejny już Dzień Papieski, W naszej zbiórka do puszek na cele Fundacji Nowego Tysiąclecia odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 20 października.

5. W dniach 24-25 października organizowana jest diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, jako dziękczynienie za łaski nawiedzenia Matki Bożej w naszych parafiach. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 80 złotych. Są jeszcze wolne miejsca! Wyjazd 24 paźdzernika o godzinie 6:30.

6. Domowy kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, działająca w naszej parafii, serdecznie zaprasza nowe małżeństwa do wstąpienia w szeregi kręgu Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa proszone są o kontakt z Ks. Piotrem.

7. Po Mszach św. ministranci rozprowadzają „Przewodnik Katolicki” oraz wrześniowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego”.

8. W kancelarii parafialnej można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe także w zakrystii.

9. W dniach 14 – 16.10 br. zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzęty elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać do dnia 16.10 godz. 10:00 na placu przy plebanii. Przychody z akcji są przeznaczone na pomoc w zakupie sprzętu do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

10. Nasze parafialne kino pragnie zaprosić na film pt. „Bóg w Krakowie”, który prezentuje siedem różnych historii połączonych osobą św. brata Alberta Chmielowskiego. Emisja w środę po Mszy Świętej wieczornej.